Surfinie na balkonach i tarasach

Surfinie są to najpopularniejsze rośliny, uprawiane na balkonach i tarasach, a także w ogrodach. Tworzą wspaniałe, bujne kaskady, białych, różowych i fioletowych kwiatów, które rosną bardzo szybko. Jednak pielęgnacja surfini nie jest prosta.

Jak pielęgnować surfinie

W czasie jednej doby surfinie mogą przyrastać nawet o 3 cm, w związku z tym, jeżeli chcemy, aby roślina rozkrzewiła się, musimy przycinać jej pędy. Surfinie kwitną od maja do października.

Różnorodność gatunków

Istnieje bardzo dużo odmian surfinii. Te kwiaty występują w różnych kolorach, wielkościach,  gęstościach kwiatów, długościach pędów. Surfinia może rosnąć nawet do 2 metrów długości, a dzięki temu wspaniale prezentuje się w donicach wiszących oraz w kwietnikach, na balustradach balkonów oraz tarasów, jak również w formie kobierców na trawnikach.

Szczególnie wymagające

Surfinie to kwiaty, które potrzebują szczególnej opieki. Surfinie wymagają dużej ilości słońca. Można je sadzić w możliwie najmniej zacienionych miejscach. Surfinie lubią rosnąć w miejscach nie przewiewnych. Doniczka dla surfinii powinna być dość głęboka. Drenaż musi być umieszczony na dnie doniczki, a gleba powinna być o odczynie kwaśnym.


20/04/2012 | | Kwiaty
VN:F [1.9.16_1159]
Ocena: 4.5/5 (Głosowano: 2)

, , , , ,

Skomentuj ten artykuł